Back

Aj Vy snívate o tom, že sa raz postavíte pred maliarske plátno a namaľujete niečo krásne?

Kreslenie a maľovanie by Vám mohlo spríjemniť Váš život len neviete, či si môžete trúfnuť vyskúšať to? Neváhajte, zvládne to úplne každý! Začať kresliť a maľovať je jednoduchšie, ako si myslíte! Neváhajte a premeňte u nás Vaše tajné túžby na skutočnosť. Nájdite u nás nových priateľov, ktorý sa rovnako odvážili to skúsiť. Umenie je nádherné a vďaka nemu sa každá časť Vášho bežného života stane bohatšou a tvorivejšou.

Nečakajte na to, že raz budete mať menej práce, Vaše deti vyrastú, splatíte úver alebo že nebudete vedieť čo s voľným časom. A už vôbec si nehovorte, že keď pôjdete do dôchodku, budete mať kopu času a vtedy začnete maľovať. Samozrejme, ak ste sa už dostali do tejto etapy Vášho života, príďte k nám a naplno využite Váš voľný čas na aktívne stretnutie s umením. Ak ste však v produktívnom veku, neodkladajte to, čo Vás láka, do takej vzdialenej budúcnosti.

Maľovanie nie je len o vytvorení samotného obrazu. Je to náplň života, ktorá Vás naučí orientovať sa v umení. Vaše videnie bežného sveta sa stane krajším. Spoznáte ľudí, s ktorými si budete mať o umení či povedať. Stanú sa súčasne Vašimi obdivovateľmi aj kritikmi. Sami budete prekvapení, koľko ľudí vo Vašom okolí pristúpi k Vašej záľube s obdivom.

Zbytočne si budete hovoriť, že si doma večer po práci vytiahnete maliarsky stojan a farby. Vždy nájdete tisíc dôvodov, prečo práve nemáte tvorivú náladu, prečo sa Vám nechce všetko rozkladať a prečo je lepšie to odložiť na víkend (ktorý aj tak nebudete mať voľný). Úprimne, ani to nie je úplne príjemné, keď Vám Vaši blízki Vaše dielo horlivo komentujú od prvého ťahu, pri ktorom ani Vy sami neviete, či je ten správny.

Tvorivé prostredie v našich živých ateliéroch Vás chytí. Práve nadšenie a kreativita ostatných Vás povzbudia a vyvolajú vo Vás túžbu zlepšiť sa vo Vašej tvorbe a snahu dokončiť, čo ste naposledy začali.

Preštudujte si možnosti, aké Vám naše živé ateliéry ponúkajú a príďte k nám na kurz. Verím, že neoľutujete!

Jana Pagáčová
zakladateľ živých ateliérov